Cin Ali Kütüphanesi

 

Cin Ali Kütüphanesi, eğitim araştırmaları ve çocuk kütüphanesi olarak hizmet vermektedir. Kapsadığı kitaplar ve diğer belgelerle araştırmacılara; eğitim sistemi, çocuk kültürü, çocuk edebiyatı gibi konularda zengin kaynak sunulması için çalışmaktadır.

Cin Ali Eğitim ve Kültür Vakfı olarak düzenlediğimiz kütüphanemiz sadece eğitim materyallerine değil; Cin Ali Dönemi olarak adlandırdığımız, 1960'lı, 70'li, 80'li yılların kültürünü yansıtabilecek eserlere de ev sahipliği yapmayı amaçlamaktadır.

Cin Ali Kütüphanesi'ne gelen ziyaretçilerimize konusunda uzman bir kütüphaneci yardımcı olmaktadır.

Kütüphanemizde çocukları kitapla buluşturmaya, okumaya ilgilerini ve sevgilerini arttıracak etkinlikler yapmaya önem veriyoruz.  Etkinlik içerikleriyle ilgili daha fazla bilgi almak için lütfen bizimle iletişime geçin.

 

 

 

 

Kütüphane Dermesi

Dermemiz ağırlıklı olarak eğitim, Cumhuriyet Dönemi İlköğretimi ve çocuk kitaplarından oluşmaktadır. Kullanıcı gereksinimleri doğrultusunda büyüme ivmesine sahip dermemiz dinamik bir yapıya sahiptir.

Dermede yer alan materyal türleri

• Kitaplar • Danışma Kaynakları • Süreli Yayınlar • Görsel işitsel materyaller • Kutu oyunları

 

Çalışma Alanları

 

 

Kütüphanemizdeki basılı materyaller yaklaşık 90m² alana 141 rafa yerleştirilmiş durumdadır. Kütüphanemizde ayrıca 20 kişilik çalışma alanı mevcuttur.

 

Sizin için Seçtiklerimiz

 

 

 

Kitap Bağışı

 

Cin Ali Kütüphanesi, kurum ve kişilerin kitap, süreli yayın ve görsel-işitsel malzeme bağışlarıyla gelişmektedir. Cin Ali Kütüphanesi aşağıdaki konularda uzmanlaşmak istemektedir.

• Cumhuriyet Dönemi İlköğretimi  • Eğitim Sistemi  • Çocuk Kültürü • Çocuk Edebiyatı

Cin Ali hikaye kitaplarının Ankara'da doğması sebebiyle Ankara sosyal yaşamına özel önem vermekteyiz. Kartpostallar, fotoğraflar, efemera (günlük yaşama dair belgeler), gazete ve dergiler arşivimiz için toplanmaktadır.

*Bağışlamayı düşündünüz kaynaklarla ilgili ön görüşme yapmak ve randevu almak için (312) 426 80 42 numaralı telefondan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

Bağışlayabileceğiniz Kitap Türleri

Erken dönem Cumhuriyet İlköğretim Kitapları
Ansiklopediler
Bilim ve Fen Kitapları
Ders Kitapları
Okul Kitapları
Dergiler
Eğitim Kitapları
İlk Okuma Kitapları
Hikaye Kitapları
Yakın Dönem Çocuk Kitapları
Yabancı Dilde Çocuk Kitapları

Bağış Formu

Bağışlamayı Düşündüğünüz Kaynakların Konuları